Ford DSFL Evropa

Problematika mladých řidičů

 

Dopravní nehody jsou jednou z nejčastějších příčin úmrtí teenagerů. Dva hlavní faktory, které k tomu přispívají, jsou:

  1. Nedostatečné zkušenosti mladých řidičů.
  2. Záležitosti spojené s nedostatečnou koncentrací a řízením pod vlivem návykových látek.

 

Ford Driving Skills for Life – bezplatný kurz zlepšování řidičských dovedností

 

Ford Driving Skills for Life (Ford DSFL) byl založen nadací Ford Motor Company Fund v roce 2003. V Evropě funguje od roku 2013, a to ve spolupráci s britskou automobilovou asociací AA a nadací pro prevenci dopravních nehod ROSPA. Základní myšlenkou Ford Driving Skills for Life je nabídnout další krok v procesu vzdělávání řidičů, kdy čerstvé držitele řidičského oprávnění trénujeme v dovednostech, které si nemohli osvojit ve standardním kurzu autoškoly.

Kurz je bezplatný. Obsahuje praktickou část i online studium prostřednictvím internetové stránky. Lekce v programu Ford Driving Skills for Life se zaměřují na chybějící zkušenosti i záležitosti spojené s nedostatečnou koncentrací na řízení.

 

Nedostatečné zkušenosti

 

Ford DSFL pomáhá mladým řidičům zlepšit jejich schopnosti ve čtyřech klíčových oblastech, které představují největší riziko vzniku nehody:

  1. Rozpoznání rizika.
  2. Ovládání auta.
  3. Udržování vhodné rychlosti.
  4. Udržování bezpečných rozestupů.

V průběhu kurzu řidiči za volantem výukových aut plní úkoly, rozvíjející jejich dovednosti ve čtyřech oblastech určených Ford DSFL. S profesionálním instruktorem po svém boku získají zkušenosti, které v běžném provozu využijí při rozpoznávání rizik, ovládání vozu, udržování vhodné rychlosti a udržování bezpečných rozestupů.

Díky internetové stránce drivingskillsforlife.com si můžete v sekci The Academy osvojit další dovednosti, které doplní váš výcvik. Registrujte se do akademie a podívejte se na instruktážní videa zde.